YARIM KALMIŞ HİKAYELER

04.07.2017 Payas STEM Merkezimiz


Hepimizin bir hikâyesi vardır. Bazı hikâyeler mutlu olayları, bazıları da mutsuz olayları anlatır. Bazı hikâyeleri hiç unutmayız, hep anlatmak isteriz. Bazı hikâyeleri de aklımızdan silmek için uğraşırız. Bazen hikâyemizi paylaşmaya çalışsak da sesimiz kesilmiş gibi hissederiz. Sanki bizi dinleyen, duyan hiç kimse kalmamıştır.

Bizler Payas Stem olarak ,UCL IOE Eğitim Fakültesinde Computing Bölüm Başkanı ve Avrupa Birliği Kodlama Haftasının Birleşik Krallıklar temsilcisi Yasemin Alsopp hocamızla birlikte Suriyeli çocukların sesi olup onların hikâyelerinin sizlere ulaşmasına aracı olmak istiyoruz. Onların hikâyesi istemedikleri bir savaş ile başladı. Bu savaş ki onların evini, yurdunu, hayatını ve geleceklerini yok edip bir küle dönüştürdü. Onlar için her şey çok belirsiz gözükebilir ama hikâyeleri henüz bitmedi. Bizler Suriye’nin sınırında olan Hatay’ın Payas ilçesinde savaştan kaçan Suriyeli çocukları Payas Stem Merkezimize getireceğiz. Çocuklara kendi hikâyelerinin filmini yapıp, sadece neler yaşadıklarını değil, yarınlar için olan hayallerini ve umutlarını da paylaşmaları için bir platform sunacağız.

Onlara Temel Kodlama eğitimi verip hayatlarında bir farklılık yaratmak istiyoruz.


Unfinished Stories


We all have a story. Some stories tell about happy events and some about unhappy events. We never forget some stories, we always want to tell. We try to erase some stories from our minds as well. Sometimes we try to share our story but it feels like our voice is cut off. It feels like nobody listens to us.

Payas Stem and YASEMİN ALLSOP who Head of Computing Department at UCL IOE Faculty of Education and UK representative of European Union Coding Week are the voice of Syrian children and we want to be instrumental in reaching their stories to you. Their story began with a war they did not want. This war has destroyed their home, dwelling, life and futures. For them everything may seem very vague, but the stories are not over yet. We will bring the Syrian children who fleeed from the war in the Payas district of Hatay, which is on the border of Syria, to Payas Stem Center.We will provide children with a platform to make their own storytelling and share their dreams and hopes for tomorrow.

We want to give them Basic Coding training and make a difference in their lives. Yasemin Allsop, ICT Coordinator at London University, UK, will co-host our project ‘Unfinished Stories’ .

Hakkımızda

Mavinin yeşille, sanayinin doğayla kucaklaştığı Payas’ta, geleceğin rekabet dolu dünyasında fark yaratacak; yaratıcı,kendine güvenen,21. yüzyılın becerileriyle donanmış bireyleri yetiştiriyoruz.
Daha Fazla

İLETİŞİM

Türk Yurdu Parkı Karbeyaz Mh.
Payas/Hatay/TÜRKİYE

Telefon: 0326 755 93 31
Email: info@payastem.com

Google Map ' de Gör