Hepimizin bir hikayesi vardır

Bazı hikayeler mutlu olayları anlatır, bazıları da mutsuz olanları. Bazı hikayeleri hiç unutmayız ,hep anlatmak isteriz. Bazı hikayeleri de aklımızdan silmek için uğraşırız. Bazen, hikayemizi paylaşmaya çalışsak ta sesimiz kesilmiş gibi hissederiz. Sanki bizi dinleyen, duyan hiç kimse kalmamıştır…

Bizler, İngiltere ve Türkiye’den öğretmenler olarak; Suriye ’li çocukların sesi olup, onların hikayelerinin sizlere ulaşmasına aracı olmak istiyoruz. Onların hikayesi istemedikleri bir savaş ile başladı. Bu savaş ki onların evini, yurdunu, hayatını ve geleceklerini yok edip bir küle dönüştürdü. Onlar için her şey çok belirsiz  gözükebilir, ama hikayeleri henüz bitmedi. Sizleri Türkiye ve Suriye sınırında olan Hatay’ın kendi küçük ama yüreği büyük insanlarla dolu olan şirin bir ilçesine ; Payas’a, buradaki savaştan kaçan Suriye ’li çocuklar için kurulan bir okula götüreceğiz. Çocuklara kendi hikayelerinin filmini yapıp, sadece neler yasadıklarını değil, yarınlar için olan hayallerini ve umutlarını da paylaşmaları için bir platform sunacağız.

Onlara tabletler kullanarak film yapmayı öğreteceğiz. Tabletleri onların okulunda bırakacağız ki, bize yarım kalmış hikayelerini Youtube kanallarında anlatmaya devam etsinler.

Bunun için gerekli olan araç ve gereçleri almamız için desteklerinizi bekliyoruz.

Yardım İçin Hesap Numarası
Hesap No : 33970980-5027 758-Payas/HATAY Subesi
IBAN : TR79 0001 0007 5833 9709 8050 27

Yardım ve destekleriniz için teşekkür ederiz,

Saygılarımızla.

Hakkımızda

Mavinin yeşille, sanayinin doğayla kucaklaştığı Payas’ta, geleceğin rekabet dolu dünyasında fark yaratacak; yaratıcı,kendine güvenen,21. yüzyılın becerileriyle donanmış bireyleri yetiştiriyoruz.
Daha Fazla

İLETİŞİM

Türk Yurdu Parkı Karbeyaz Mh.
Payas/Hatay/TÜRKİYE

Telefon: 0326 755 93 31
Email: info@payastem.com

Google Map ' de Gör