04.07.2017 Payas STEM Merkezimiz

Her yeniçağın beraberinde getirdiği farklı problemler vardır ve bu problemleri çözmek adına farklı çözüm teknikleri üretilmektedir.

Bilimsel Düşünme Yöntemi ise öğrencilerin sorgulayıcı, problem çözmeyi, eleştirel düşünmeyi ve bir ürün ortaya koymayı hedefleyen çalışmaların bütünü olarak düşünülebilir.

Bilimsel düşünme, sadece fen alanında değil, matematik, bilgi ve iletişim teknolojileri, sosyal bilimler gibi diğer alanlarda da öğrencilerin etkin ve verimli düşünmesine destek olur. Payas Stem’de hedeflediğimiz çalışmalarımız; Stem’in ilkelerinden olan ‘Eşitlik’ ilkesine dayanarak, Payas’taki tüm okullarımızdan gelen öğrencilerimiz ile 2.sınıftan 9.sınıfa kadar devam etmektedir.

Öğrencilerimize sosyal sorumluluk alanında bir proje geliştirme ve gerçekleştirme sürecini yaşayarak deneyimleme fırsatı sunan bu eğitim, aynı zamanda öğrencilerimizin tasarım odaklı düşünme becerilerini desteklemeyi amaçlıyor. Bu eğitim ile öğrencilerimiz sosyal sorumluluk bilinçlerini geliştiriyor. Proje yaklaşımı ile bir problemi tanımlayarak buna çözüm getirmek için arkadaşları ile işbirliği içinde çalışarak bir ürün ortaya çıkartıyorlar.

Hakkımızda

Mavinin yeşille, sanayinin doğayla kucaklaştığı Payas’ta, geleceğin rekabet dolu dünyasında fark yaratacak; yaratıcı,kendine güvenen,21. yüzyılın becerileriyle donanmış bireyleri yetiştiriyoruz.
Daha Fazla

İLETİŞİM

Türk Yurdu Parkı Karbeyaz Mh.
Payas/Hatay/TÜRKİYE

Telefon: 0326 755 93 31
Email: info@payastem.com

Google Map ' de Gör